26 Ağustos 2009 Çarşamba

evet, tembelim. doğru

ama bana sorarsanız aç açıkta kalmıyor evde kimse. ev halkına sorarsanız dişleriyle tırnaklarıyla kazıyarak buluyorlar yiyecek bir lokmayı. mutfağa kadar üstlerini başlarını parçalayarak sürünüyorlar ve bayılmadan önceki son nefeslerinde suuuuu, ekmeeeeekk diye yalvarıyorlar falan sanabilirsiniz konuşsanız.
mutfak günlüğümü tutmaya karar verdim ben de. lehime delil olarak kullanabilmek için. en son ne zaman yemek yaptın? sorusuna cevap verebilmek için yani:)))

ben çok güzel yumurta haşlarım. hem de herkesin istediği gibi. isteyene rafadan, isteyene, kayısı, isteyene katı. yaparım yani.

patates haşlarım çok güzel.

yağda yumurta yaparım, herkes beğenir.

tost en iddialı olduğum konu.

öyle demeyin, kolay iş değildir yenir yutulur bişeyler yapıp sofraya koymak.
ben de burda tost yapmak olsun, sandviç olsun, yağda yumurta, sucuklu yumurta, domates soslu sosis gibi değme kadının yapamayacağı tarifleri vereceğim. bazen liste Çanakkale savaşının yemek listesine de benzeyebilir tabii. gününe göre. akşam yemeği: yok. ne zaman düşünsem içim sızlar. ama bizim evdekilere o kadar acımaya gerek yok merak etmeyin. hepsi yeterince toraman.
zaman içinde paylaşacağız. bazen sadece sohbet, bazen yemek listesi, bazen yemeğin kendisi değil sadece muhabbeti. onun için sitenin adı tarif lafını içermiyor, defter dedim. hani sonra sormayın nerde tarif diye:))

görüşmek üzere.

Hiç yorum yok:

İzleyiciler